ODCZULANIE BEZ LEKÓW

Zarówno test wykrywający alergen jak i jego odczulanie za pomocą aparatury BICOM Optima jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Polega na wygaszeniu pamięci organizmu na dany alergen.
W przeciwieństwie do metod tradycyjnych jest możliwie odczulanie dzieci poniżej 3-go roku życia.

Odczulenie trwa ok. 30 min. Pełna terapia odczulająca na dany alergen obejmuje cykl od 1-3 zabiegów przeprowadzanych w odstępach co kilka dni.
Przy bardzo silnej reakcji organizmu na dany alergen lub przy tak zwanych alergenach centralnych (białko mleka, białko jaja, pszenica, roztocze kurzu domowego, metale, czy też candida albicans wskazane są 3 terapie odczuleniowe.

Terapie przeprowadzamy na przygotowanych zestawach alergenów podstawowych a także na alergenach dostarczonych przez pacjentów (np. kurz domowy, proszek do prania, kosmetyki itp.).

Przed terapią wskazany jest minimum tygodniowy okres karencji w stosowaniu leków przeciwhistaminowych (bez karencji skuteczność odczulania będzie mniejsza).

Odczulać można tylko 1 alergen dziennie. Po przeprowadzonej terapii wymagany jest brak kontaktu z alergenem przez okres 2-3 tygodni. Stąd odczulanie na alergeny pyłkowe (pyłki kwiatów, drzew, traw, it.) przeprowadza się wg kalendarza pyleń, bądź w okresie jesienno-zimowym. W przypadku alergii pokarmowych zaleca się wykluczenie z diety czynnika odczulanego.

Po tym czasie wyznaczamy bezpłatną wizytę kontrolną i ewentualne doodczulenie również bezpłatnie.

Po przeprowadzonym odczuleniu należy unikać tego dnia używek: mocnej herbaty, kawy, alkoholu, napojów energetycznych. Wskazane jest wypicie 1,5-2l wody przegotowanej lub niskozmineralizowanej (dla lepszego wypłukania organizmu z toksyn). Można udać się na basen, jeśli nie ma przeciwwskazań skorzystać z sauny.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress