KILKA WAŻNYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH ODCZULANIA

Szanowni Pacjenci !!!!

1. Odczulanie powinno rozpocząć się od alergenów centralnych.
Za alergeny centralne przyjmujemy: białko mleka krowiego, białko pszenicy, białko jaja, oraz w większości przypadków candide i roztocza kurzu.
Każde z tych alergenów odczulamy podczas trzech wizyt. Przerwy przy trzykrotnym odczulaniu nie powinny być mniejsze niż trzy dni oraz większe niż siedem dni.

2. Centralne alergeny odczulamy jako pierwsze, w związku z tym, że po ich odczuleniu wzrasta na tyle odporność organizmu, że niektóre z alergenów nie wymagają później odczuleń- „wyciszają” się same.

3. Niektóre z alergenów są na tyle silne i trudno unikać z nimi kontaktu, że odczulane są również podczas trzech wizyt i są to alergeny kontaktowe np. metale tj. chrom, nikiel, kobalt.

4. Podczas odczulania alergenów centralnych nie powinno się testować innych alergenów, ponieważ obraz alergii u pacjenta bardzo się zmienia po odczuleniu alergenów centralnych.

5. Zaczynając odczulanie alergenów pokarmowych rozpoczynamy ścisłą dwutygodniową dietę na odczulany alergen. Jeśli wymaga to 3 wizyt dietę rozpoczynamy od pierwszej wizyty i utrzymujemy 2 tygodnie!! po ostatniej trzeciej wizycie.

6. Dziennie możemy odczulić tylko 1 alergen. Po trzech dniach można dokonać sprawdzenia i zacząć odczulanie kolejnego alergenu.

7. Nie można poddać się odczulaniu i terapii na inne schorzenia tego samego dnia.

8. W ciągu całej doby, po odczulaniu lub terapii należy wypić od 1,5 do 2 litrów wody przegotowanej lub nisko zmineralizowanej. Nie powinno się w tym dniu pić kawy, mocnej herbaty, napojów alkoholowych, palić papierosów.

9. W przypadku, gdy pacjent odczula własne alergeny bez wykonania pełnego testu nie możemy zagwarantować bezpłatnych doodczuleń.

10. Przy nieprzestrzeganiu prawidłowej kolejności postępowania w przypadku alergii zgodnej ze wskazówkami terapeuty – nie ma podstaw do bezpłatnych doodczuleń.

TERAPIE :
Terapie na różnego rodzaju schorzenia powinny odbywać się przynajmniej raz w tygodniu. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta jest to zazwyczaj od 5 do 10 terapii. Jedna terapia trwa ok. 1- 1,5 godziny.


[CZYTELNIA]

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress